Jsme novou mediální agenturou Komerční banky

Dentsu

Dentsu

Konec roku se u nás nese ve znamení skvělé zprávy. Komerční banka si v tendru vybrala po 22 letech svou novou mediální agenturu a jsme jí my! Po dobu následujících tří let zajistíme služby na všech komunikačních kanálech, jak offline, tak online.

„V roce 2023 jsme v Komerční bance otevřeli zcela novou kapitolu naší historie – odstartovali jsme novou éru bankovnictví. Nejen vývoj nového core bankovního systému v uplynulých třech letech přinesl řadu změn. Představili jsme také upravené logo a nový komunikační koncept od marketingové agentury VCCP. A nyní po 22 letech měníme i služby mediální agentury,“ říká Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro brand strategii a komunikaci Skupiny Komerční banky a dodává: „Na spolupráci s agenturou Dentsu se velmi těším a věřím, že se nám společně podaří efektivně plánovat mediální kampaně, které budou odrážet nejen novou éru bankovnictví“.

Spolupráce odstartuje 1. ledna 2024 a bude zahrnovat plánování a nákup reklamních prostor v tradičních médiích včetně televize, rádia, tisku, out-of-home reklamy a kina. Současně se budeme věnovat moderním online strategiím, jako jsou direct marketing, programatický nákup, online výkonnostní marketing a vyhledávání s využitím ekonometrického modelování.

A velký důraz budeme klást také na Attention planning) – náš unikátní přístup podpořený robustními daty. Dentsu je totiž naprostým lídrem ve výzkumu pozornosti, na kterém spolupracujeme s celou řadou výzkumných i mediálních partnerů. Nezůstáváme však pouze u teorie, ale přenášíme naše poznatky také do praktického plánování a nákupu médií i díky vývoji interních produktů. Vedle toho je Dentsu hrdou odpovědnou firmou, takže součástí strategie bude také plánování médií s ohledem na uhlíkovou stopu, resp. její minimalizaci – jako první agentura jsme zavázali ke snižování emisí v rámci iniciativy Science Based Targets (SBTi) a spolu s tím také pracujeme na měření a snižování emisí i v rámci reklamy samotné prostřednictvím vývoje interních kalkulaček.